fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Zyrtare: Kombëtarja e Kosovës me mungesa

Publikuar

Sot është publikuar lista e Kombëtares së Kosovës në futboll. Kosova do të ballafaqohet me Lituaninë (miqësore), dhe Suedinë e Spanjën (kualifikime për kupën e botës).

Vërehet që në listën e Kombëtares së Kosovës, ka mungesa të ndryshme, disa për shkaqe të pandemisë, e për disa nuk dihet ende arsyeja.

Mungesë në sulmin e Kosovës do të jetë talenti kosovar Mirlind Daku, i cili në Superligën e Kosovës ka shënuar 22 herë në 22 ndeshje për klubin nga Suhareka, dhe ka bërë 2 asistime, vetëm këtë sezon.

Mbetet të shihet arsyeja e lënies jashtë të super talentint, nga ana e Bernard Challandes./tg/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook