fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Zyrtare/ Ish-trajneri i Kastriotit merr drejtimin e Kukësit

Publikuar

Emiljano Çela është trajneri i ri i Kukësit.

Në një njoftim në rrjetet sociale klubi “verilindor” bën me dije se Çela së bashku me asistentin e tij Alfred Allamanin do të drejtojnë skuadrën.

Lexo edhe: 

Emiljano Çela do jetë trajneri i ri i ekipit!
Së bashku me asistentin e tij Alfred Allamani do fillojnë përgatitjen për ndeshjen kundra Tiranes!
Suksese Emiljano!”-shkruan Kukësi.

Çela merr drejtimin e Kukësit pas largimit të Stavri Nicës ditën e djeshme, ndërsa misioni është mbijetesa, pasi pas 21 javëve “verilindorët” renditen në vend të parafundit të Superiores me 19 pikë.

Si trajner Çela ka drejtuar më herët Kastriotin dhe Flamurtarin.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook