fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

ZYRTARE: Barcelona transferon Emerson Royal

Publikuar

Barcelona ka njoftuar nënshkrimin me mbrojtësin e djathtë Emerson Royal nga Real Betis në një marrëveshje që zgjat deri në 2024.

Braziliani ishte në bashkëpronësi nga të dyja klubet Barcelona dhe Betis, me klubet të cilat kishin bashkuar forcat për të sjellë 22-vjeçarin në La Liga në vitin 2019.

Tani, megjithatë, Blaugrana ka ushtruar opsionin e tyre për të blerë lojtarin plotësisht për 9 milion € dhe ai do të jetë pjesë e skuadrës për sezonin 2021-22.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021