fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Ylli i Anglisë: Nëse e fitojmë Evropianin, do të pi birrë për herë të parë në jetë

Publikuar

Declan Rice është zotuar se do të pijë birrë për herë të parë në jetën e vet, nëse Anglia e fiton Kampionatin Evropian 2020 gjatë kësaj vere.

Mesfushori i West Hamit e pranoi se nuk është adhurues i birrës, por do të bënte përjashtim nëse tre luanët e sjellin trofeun në shtëpi, transmeton Gazeta Express.

Rice, 22-vjeçar, pritet të luajë rol të rëndësishëm në ekipin e Anglisë gjatë evropianit, të cilin anglezët e nisin të dielën kundër Kroacisë.

“A e dini se deri më sot unë nuk e kam pirë asnjë birrë dhe jam 22 vjeç. Kjo është e vërteta. S’e kam pirë kurrë në jetë”, tha Rice

Ai shtoi: “E di se është jashtë temës, por unë kurrë s’kam pirë birrë. Njerëzit habiten. Mua thjesht s’më pëlqen aroma e saj, prandaj kurrë nuk i jam afruar asaj”.

I pyetur nëse do ta pijë një birrë nëse Anglia e fiton Euro 2020, Rice tha: “Po, do ta provoj, por ndoshta do ta pështyj!”/tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021