fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Vuçiq falënderon ushtarët dhe policët serbë, thotë se e “mbrojtën” Kosovën

Publikuar

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i ka falënderuar të gjithë ushtarët dhe policët që sipas tij e kanë “mbrojtur” Kosovën.

Vuçiq tha se atij nuk i vie turp t’i falënderonte ata, transmeton IndeksOnline.

Kreu i shtetit serb këtë e deklaroi në ceremoninë e shënimit të Ditës së Policisë në Serbi.

“Faleminderit gjithë policëve e ushtarëve që e kanë mbrojtur tokën tonë Kosovën. Mua nuk më vie turp të iu falënderoj për dallim nga pushtetarët tjerë qe i kishte Serbia”./tipografi/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook