fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Haradinaj: Vuçiq do të merr përgjigjen për kufijtë me 14 shkurt

Publikuar

Kryetari  i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një video paraqitje ka falënderuar presidentin amerikan për letrën që ia ka dërguar presidentit serbë, nga  i cili ka kërkuar që Serbia të njoh pavarësinë e Kosovës.

“Falënderoj Presidentin Biden për qëndrimin e tij konsistent lidhur me Kosovën, ndërsa Vuçiq do të merr përgjigjen për kufijtë me 14 shkurt”, ka thënë Haradinaj.

Ndër të tjera, kryetari i AAK-së ka zhvilluar takime elektorale me simpatizant në Gjakovë dhe në Malishevë, ku ka thënë së UÇK-ja është vet historia jonë.

“Në kohën kur Kosova po përballet me agresivitetin e Serbisë në të gjitha dimensionet, me qëllim të cenimit të sovranitetit tonë, ne kemi nevojë edhe për frymën dhe guximin që ka përfaqësuar UÇK-ja për të përfunduar misionin tonë – Kosova shtet me subjektivitet të plotë ndërkombëtar, anëtare e NATO-së”, ka thënë Haradinaj.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021