fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Vucic: SHBA dhe BE po bëjnë presion të përbashkët për ta njohur Kosovën

Publikuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se shteti i tij është duke kaluar nëpër një periudhë të vështirë.

Ai është shprehur se Serbia po përballet me presion prej anëve të ndryshme lidhur me çështjen e Kosovës.

Për këtë, Vuçiq, ka shtuar se pret që të përballen me presion edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës si dhe nga Bashkimi Evropian për ta njohur pavarësinë e Kosovës, raporton Tanjug, transmeton KlanKosova.

Gjatë një adresimi mbrëmjen e kësaj së martë, presidenti serb ka njoftuar se të premten do të zhvillojë takim me përfaqësuesit politikë të serbëve në Kosovës, që do të mbahet në Kurshumli./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021