fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

“Voto për Kuvendin e Kosovës”

Publikuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar të enjten sloganin që nga ky institucion do të përdorët për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo u bë e ditur nga KQZ, në një konference për medie, të mbajtur të enjten.

Slogani i këtyre zgjedhjeve do të jetë “ Voto për Kuvendin e Kosovës”, e i cili do të prezantohet nga KQZ në cdo paraqitje të tyre.

Ndërkohë që anëtarët e KQZ janë pajtuar për përmbajtjen e sloganit, ata kanë kërkuar që të bëhen disa ndryshime në dizajnin e kësaj logojë. Nder të tjera, KQZ u pajtua edhe për dizajnin e fletëvotimit .

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021