fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Von Cramon kritikon Lajcakun për hartën në zyrën e tij

Publikuar

Viola Von Cramon, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian, ka kritikuar përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajcak për përdorimin në zyrën e tij të një harte në të cilën Kosova shihej si pjesë e Serbisë.

Cramon në një reagim në Twitter ka thënë së një veprim i tillë i Lajcak është i padobishëm.

“Jo e dobishme nuk do ta përdorja një hartë të tillë. Por kjo natyrisht nuk është zyra ime”, ka shkruar ajo.

Përdorimi i një harte, ku Kosova është pjesë e Serbisë, ka nxitur reagime të mëdha në Prishtinë./tg/

Vazhdo më shumë