fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Vjen shansi i Jovicit, nëse nuk e shfrytëzon, gati largimi në janar

Publikuar

Milani është në pritje të një sinjali nga Luka Jovic. Ish-lojtari i Realit ka mbështetjen dhe besimin e Stefano Piolit, i cili, duke përjashtuar surprizat, do të vendosë bast për të në dy ndeshjet e ardhshme të Serisë A. pasi nuk do të mund të llogarisë Giroud për shkak të pezullimit.

Sulmuesi serb deri më tani ka bërë shtatë paraqitje prej së cilave asnjë në Champions League, pa gola apo asistime.

Sot “La Gazzetta dello Sport” ka analizuar momentin e tij, duke theksuar se në 223 minuta në fushë ai ka pasur vetëm dy goditje në portë. Në pesë muajt e fundit, paga e tij i kushtoi Fiorentinës dhe Milanit rreth një milion euro, 500 mijë secilës skuadër.

Lexo edhe:

Pioli, nëse merr shenja pozitive nga puna e tij në stërvitje, do t’i japë hapësirë ​​në qendër të sulmuesit kundër Fiorentinës, ish-skuadra e tij, dhe Frosinones, me Okafor si alternativë.

Milani e mori falas pas eksperiencës së tij me Fiorentinën, pasi humbi mundësinë për të nënshkruar me Taremin.

Jovic mbërriti më 1 shtator dhe në merkaton e janarit tashmë mund të largohet. Në Itali nuk e përjashtojnë këtë mundësi dhe gjithçka do të varet nga performanca e tij në javët në vijim.

Sulmuesi mundi të stërvitej fort gjatë kësaj pauze (Serbia e la jashtë skuadrës), një moment ideal për të arritur formën e tij më të mirë.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook