fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Zhbllokohet shpejt takimi, Yamal ndëshkon Granadën e Uzunit

Publikuar

                                                                          Barcelona – Granada 1-0

14′ – Granada nuk reziston gjatë përballë Barcelonës në transfertë. Pa u mbushur çerek ore lojë, Lamine Yamal shtyn topin drejt rrjetës në shtyllën e tyre, pas asistit të Cancelos, 1-0.

 

Myrto Uzuni titullar përballë Barcelonës në javën e 24-t të La Ligas. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare mbetet zgjedhje e parë për trajnerin uruguajan, Medina.

Nga ana tjetër, Xavi Hernandez, i kushtëzuar në zgjedhje për shkak të mungesave të shumta për arsye dëmtimesh, ka preferuar këtë formacion: në portë Ter Stegem; në mbrojtja Kounde, Cubarsi, Martinez dhe Cancelo; në mesfushë De Jong, Christensen dhe Gundogan; në sulm Yamal, Leëandoëski dhe Pedri.

 

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook