fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Yamal nuk shënon me portën bosh, Bilbao-Barcelona në shtesë

Publikuar

Nuk ka fitues në kohën e rregullt në Athletic Bilbao-Barcelona, sfidë e raundit çerekfinale në Kupën e Mbretit. Dueli që po zhvillohet në “San Mames”, po transmetohet live në SuperSport 4.

90 minutat e kohës së rregullt, u mbyllën në barazim 2-2. Pjesë e parë nisi në mënyrë spektakolare dhe u mbyll e tillë.

Goli i ATHLETIC BILBAOS

Baskët kaluan në avantazh pas 36 sekondash, me Gorka Guruzeta që ndezi festën e tifozëve të Bilbaos. Por, katalanasit reaguan dhe përmbysën rezultatin me Robert Lewandowskin dhe Lamine Yamal.

Lexo edhe:

Bomberi polak barazoi takimin në minutën e 26’, moment ku pati fatin me vetë. Gjashtë minuta më vonë erdhi përmbysja, me Yamal që dhuroi spektakël në fushën e blertë.

Goli i parë i BARCELONËS

16-vjeçari u nis nga krahu i djathtë dhe shënoi një gol shumë të bukur, duke kaluar Barcelonën në avantazh, Kaq për pjesën e parë, teksa fraksioni i dytë filloi me golin e vendasve.

Goli i dytë i BARCELONËS

Minuta e 49’, krosim i Nico Williams dhe gol me kokë i Oihan Sancet. Të dyja skuadrat vijuan të krijonin raste për të gjetur golin e fitores.

Goli i dytë i ATHLETIC BILBAOS

Talenti Yamal kishte dy mundësi fantastike për të kualifikuar Barcelonën, por shpërdoroi rastet flagrante.

Çfarë humbet Lamine YAMAL

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook