fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ West Hami “abonohet” me barazimet, penalltia e Ward-Prowse shmang humbjen

Publikuar

Mbyllet në barazim 1-1 West Ham-Bournemouth. Skuadra udhëtuese e gjeti shumë shpejt golin e avantazhit. Gabim i Kalvin Phillips në debutimin e tij me skuadrën e David Moyes dhe gol i Dominic Solankes.

 

Vendasit reaguan dhe rikthyen baraspeshën pas një ore lojë. West Hami fitoi një penallti dhe James Ward-Prowse nuk gaboi nga pika e bardhë. Duke evituar humbjen e skuadrës së tij.

Lexo edhe:

Të dyja skuadrat u “pajtuan” me rezultatin 1-1 dhe në fund ndanë nga një pikë. Ky ishte barazimi i tretë radhazi në kampionat për skuadrën londineze.

Ndërkohë, djemtë e spanjollit Iraola rikthehen të marrin pikë në Premier League pas dy humbjeve me Tottenhamin dhe Liverpoolin.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook