fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Tuci i papërmbajtshëm, i shënon edhe skuadrës kryesuese

Publikuar

Indrit Tuci nuk ndalet në Kroaci. Sulmuesi kurbinas ndodhet në formë të shkëlqyer dhe sot ka gjetur golin e radhës me Lokomotivën e Zagrebit.

23-vjeçari zhbllokoi në minutën e 27’ duelin shtëpiak përballë Rijekës kryesuese, duke kaluar Lokomotivën në avantazh.

Lexo edhe:

Tuci fitoi duelin e shpejtësisë me mbrojtësin kundërshtar dhe dërgoi topin saktësisht në rrjetën e Rijekës.

Ky është goli i pestë sezonal në HNL për sulmuesin shqiptar, i cili shënoi edhe në derbin e kryeqytetit përballë Dinamos fundjavën e kaluar.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook