fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Tre gola në pjesën e parë, Fiorentinë perfekte në “Artemio Franchi”

Publikuar

Fiorentina në kërkim të fitores së parë për vitin 2024. Skuadra e Italianos pret Frosinonen në “Artemio Franchi”, sfidë që po transmetohet live në SuperSport 2.

Lexo edhe:

Fitorja është alternativa e vetme për vendasit, të cilët po garojnë për vendin e katërt. Arijon Ibrahimovic është në stol për miqtë, ndërkohë që Marvin Çuni dhe Sergio Kalaj janë të dëmtuar.

Serie A
FIORENTINA-FROSINONE 3-0 (Belotti 16′, Ikone 19′, Martinez Quarta 43′)

43′ Goditje me kokë janë një specialitet i Martinez Quarta. Fiorentina në avantazh të trefishtë.

 

19′ Pas asistit vjen edhe goli për francezin Ikone. 2-0 për Fiorentinën.

 

16′ Zhbllokohet ndeshja, vendasit në avantazh. Belotti gjen golin e parë me Fiorentinën. 

The post VIDEO/ Tre gola në pjesën e parë, Fiorentinë perfekte në “Artemio Franchi” appeared first on SuperSport.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook