fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Super Wirtz, Bayer Leverkusen gjen shpejt golin e avantazhit

Publikuar

Leverkusen e ka nisur me gol takimin në transfertën e komplikuar përballë Hoffenheimit. Djemtë e Xabi Alonsos kaluan në avantazh në minutën e nëntë.

Me anë të talentit Florian Wirtz. 20-vjeçari kombinoi bukur me Victor Boniface dhe gjeti golin e tretë sezonal në Bundesliga.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Gola dhe asiste: Rroca, Çekiçi dhe Bardhi protagonistë në Turqi
  2. Europiani i Xhudos/ Akil Gjakova “zjarr”, fiton ndaj kundërshtarit serb
  3. Zbulohet diferenca e pikëve për “Topin e Artë”, ja si votoi Shqipëria!
  4. Vjen nga stoli dhe shënon golin e fitores, Bozhanaj nderon Modenan në “limite”

Avantazh i rëndësishëm për “Aspirinat”, që kanë hedhur një hap të sigurt drejt fitores së gjashtë radhazi në kampionat.

Hoffenheim-Bayer Leverkusen, po transmetohet live në SuperSport 2. 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook