fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Super goditje e Guedes, barazon Villarreal

Publikuar

Barcelona-Villarreal janë duke u përballur në kuadër të javës së 22-të të La Liga, sfidë që po transmetohet live dhe ekskluzivisht në “SuperSport 3”.

Barcelona-Villarreal (3-3)

Java e 22-të, La Liga

 

84’-Gooool! Super goditje e Guedes, gjen golin e parë në La Liga dhe i jep barazmin Villarreal-it.

72’-Bailly shkakton autogol pas goditjes së Araujo-s, Barcelona përmbys Villarreal-in.

68’-Goool! Rrëmujë në zonë, pasi Gundogan nuk mundi të realizonte, Pedri shfrytëzon rastin dhe e dërgon topin në fundin e rrjetës.

61’-Gooool! Pasi Lewandowski dhuron asist, Gundogan gjen rrugën drejt rrjetës dhe rihap sfidën.

54’-Goool! Akhomach gjen rrugën drejt rrjetës dhe dyfishon avantazhin e Villarreal.

41’-Gooool! Alexander Sorloth i dhuron Gerard Moreno-s një pasim të bukur brenda zone, me këtë të fundit që e finalizon bukur në fund të rrjetës.

Lexo edhe:

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook