fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Protagonist në Turqi, Bregu lë shenjë te goli i Umraniyesporit

Publikuar

Dejvi Bregu protagonist me asist në divizionin e dytë të futbollit turk. Umraniyespori e mbylli në barazim 1-1 takimin shtëpiak kundër Tuzlasporit.

28-vjeçari vlonjat fitoi një faull në minutën e 14’. Bregu krosoi nga krahu i majtë dhe gjeti saktë Dimitri Cavare, i cili kaloi vendasit në avantazh.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, skuadra e Tuzlasporit barazoi gjashtë minuta më vonë. Miqtë mbetën me 10 lojtarë pas daljes me të kuq të Philip Aëuku (71’).

Pavarësisht insistimit të lojtarëve të Umraniyesporit, rezultati nuk ndryshoi më dhe të dy skuadrat ndanë nga një pikë.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook