fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Odegaard gjen golin, por West Ham eliminon Arsenal-in nga Carabao Cup

Publikuar

Kanë nisur takimet e raundit të 1/8-ave të Carabao Cup, me rrethin që po ngushtohet, ndërsa sot do të përcaktohen skuadrat që do prekin fazën e çerekfinaleve.

West Ham-Arsenal (3-1)

Carabao Cup, raundi i 1/8

West Ham triumfon ndaj Arsenal dhe kualifikohet në raundin e radhës të Carabao Cup, me skuadrën e Mikel Artetës që e mbyll kë kë rrugëtim.

16’-West Ham merr avantazhin falë autogolit të White, që në përpjekje për ta larguar topin e dërgon atë në rrjetë.

50′-Gool! West Ham gjen golin e dytë, Kudus u jep siguri vendasve. 

60′-Goool! Bowen gjen rrugën drejt rrjetës me një goditje me stil dhe i jep golin e tretë skuadrës së Moyes. 

 

90+6′-Goool! Odegaard gjen rrugën drejt rrjetës, por Arsenal eliminohet nga Carabao Cup. 

Manchester United-Newcastle (0-2)

Carabao Cup, raundi i 1/8

Tjetër përballje shumë interesante dhe që pritet të dhurojë spektakël mbrëmjen e kësaj të mërkure në Carabao Cup është edhe ajo mes Manchester United dhe Newcastle.

29′-Gooool! Zhbllokohet Manchester United-Newcastle, Almiron u jep avantazhin miqve. 

36′-Goool! Hall realizon golin e dytë me një goditje të lehtë, por që Onana nuk ia doli ta ndalë dhe i jep siguri Newcastle-it. 

Bournemouth-Liverpool (1-2)

Carabao Cup, raundi i 1/8

Kampioni në fuqi i Carabao Cup, Liverpool ndeshet në transfertë me Bournemouth, në takimin e vlefshëm për raundin e 1/8-ave.

31’-Gooool! Gakpo realizon me një super goditje dhe kalon kampionët e Liverpool në avantazh.

64′-Gooool! Kluivert realizon dhe i jep barazimin skuadrës së Bournemouth. 

70′-Gooool! Liverpool kundërpërgjigjet shpejt, Nunez rikthen “The Reds” në avantazh. 

Lexo edhe:

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook