fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Mbyllet sfida për Mbappe, sulmuesi nuk ia del të çojë deri në fund derbin

Publikuar

“Le Classique” është supersfida e javës së gjashtë në Ligue 1, me Paris Saint-Germain dhe Marseille që ndeshen për histori e lavdi.

   Paris Saint-Germain – Marseille (1-0)

Java e gjashtë, Ligue 1

31′-Mbyllet shpejt ndeshja për Mbappe, sulmuesi i PSG-së nuk ia del të vazhdojë më tej pas dëmtimit të marrë në 10 minutat e para të takimit.

Dëmtohet Mbappe dhe largohet momentalisht nga fusha, duke trembur Luis Enriquen, momentalisht PSG luan me 10 lojtarë.

08’-Goool! Hakimi realizon një perlë të vërtetë, duke e çuar topin në trekëndësh nga goditja e dënimit dhe duke u dhënë avantazhin vendasve.

Lexo edhe:

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook