fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Hajduku fiton përballë ekipit të Zekic, Sahiti protagonist me asist

Publikuar

Emir Sahiti protagonist në fitoren e Hajdukut të Splitit. Një ndër skuadrat më popullore në Kroaci, ka si objektiv këtë sezon fitimin e titullit kampion. Trofe që tifozëve u mungon prej vitit 2005.

Hajduku triumfoi 0-1 përballë Osijekut të Zoran Zekic, duke siguruar tri pikë të arta në një transfertë të komplikuar.

Lexo edhe: 

Marko Livaja realizoi golin që vendosi ndeshjen në minutën e 42’. Kapiteni mori një asist nga Sahiti dhe mposhti portierin kundërshtar.

Ky ishte asisti i parë sezonal në HNL për 24-vjeçarin e përfaqësueses së Kosovës, i cili numëron edhe 2 gola të shënuar.

Hajduku kryeson kampionatin kroat me 30 pikë, por ka luajtur një ndeshje më shumë se Rijeka ndjekëse, që ka tri pikë më pak.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook