fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Grushte, flakadanë dhe karrige! Përplasen tifozët e Sociedadit me të Benfikës

Publikuar

Përleshje tifozësh përpara nisjes së Real Sociedad-Benfica, takim i vlefshëm për grupin D në Champions League. Ku bëjnë pjesë edhe Interi e Salzburgu, që do të përballen sonte mes tyre në “Red Bull Arena” (21:00).

Shumë ultras të “Shqiponjave të Lisbonës” kanë udhëtuar drejt Spanjës, aty ku janë përballur me ultrasit baskë.

Lexo edhe: 

Siç dallohet në video, përplasja ka nisur në një nga baret e qytetit spanjoll, teksa nuk mungojnë flakadanët kundrejt njëri-tjetrit.

Takimi i luajtur në Lisbonë mes këtyre dy skuadrave, përfundoi 0-1 për Real Sociedad. Që siguroi tri pikët falë golit të Brais Mendez.

The post VIDEO/ Grushte, flakadanë dhe karrige! Përplasen tifozët e Sociedadit me të Benfikës appeared first on SuperSport.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook