fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Gakpo realizon një super goditje, kampionët në fuqi të Carabao Cup marrin avantazhin ndaj Bournemouth

Publikuar

Kanë nisur takimet e raundit të 1/8-ave të Carabao Cup, me rrethin që po ngushtohet, ndërsa sot do të përcaktohen skuadrat që do prekin fazën e çerekfinaleve.

West Ham-Arsenal (1-0)

Carabao Cup, raundi i 1/8

West Ham-Arsenal është një nga sfidat më interesante të raundit të 1/8-ave të Carabao Cup.

Deri në këto momente, ndeshja me “The Hammers” dhe “Gunners” po rezulton shumë e luftuar.

16’-West Ham merr avantazhin falë autogolit të White, që në përpjekje për ta larguar topin e dërgon atë në rrjetë.

Tjetër përballje shumë interesante dhe që pritet të dhurojë spektakël mbrëmjen e kësaj të mërkure në Carabao Cup është edhe ajo mes Manchester United dhe Newcastle.

Manchester United-Newcastle (0-0)

Carabao Cup, raundi i 1/8

Kampioni në fuqi i Carabao Cup, Liverpool ndeshet në transfertë me Bournemouth, në takimin e vlefshëm për raundin e 1/8-ave.

Bournemouth-Liverpool (0-1)

Carabao Cup, raundi i 1/8

31’-Gooool! Gakpo realizon me një super goditje dhe kalon kampionët e Liverpool në avantazh.

Lexo edhe:

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook