fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Ëndrra e Gironas vazhdon, triumfon me “poker” dhe kryeson e vetme

Publikuar

Girona nuk ndalet as në Osasuna. Skuadra e Michel vazhdon të dhurojë performance të jashtëzakonshme në La Liga, teksa sot triumfoi 2-4 në një transfertë tepër të vështirë.

GOLAT E OSASUNA-GIRONA

Me suksesin e sotëm, Girona është ngjitur aktualisht e vetme në krye të renditjes në Spanjë. Me 31 pikë të grumbulluara në 12 javë. Girona ka edhe sulmin më të mirë në La Liga me 29 realizime.

Lexo edhe:

Dygolëshi i Budimir nuk i mjaftoi Osasunës, teksa “pokeri” i surprizës Girona u kompletua nga Martin, Dovbyk, Tsygankov dhe Garcia.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook