fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Duel i zjarrtë në “Gewiss Stadium”, fillon Atalanta-Inter

Publikuar

Interi sfidon Atalantën në ‘Gewiss Stadium’ për të vijuar ecurinë perfekte në transfertë, ku deri tani ka fituar të gjithë takimet, duke mos pësuar asnjë gol.

Përballja me skuadrën e Gasperinit është padyshim e një shkalle të madhe vështirësie për të besuarit e Simone Inzaghit, teksa për 90 minuta në fushë premtohet spektakël.

Serie A
Java e dhjetë

ATALANTA-INTER 0-0

Kronika e ndeshjes:

 

Formacionet zyrtare

Trajneri i Interit i ka besuar formacionit të tij të preferuar tashmë, po me vetëm një ndryshim në mbrojtje, ku Bastoni i ka lënë vendin De Vrij, i cili mbrohet nga krahët nga Acerbi dhe Pavard. Nga ana tjetër te Atalanta ia del Scalvini, që luan nga fillimi…

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook