fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ Adli shkakton penallti, Pereyra kalon Udinese-n në avantazh

Publikuar

Milan-Udinese përballen mbrëmjen e kësaj të shtune në kuadër të javës së 11-të të Serie A, sfidë që nisi në orën 20:45 dhe që për publikun shqiptar po transmetohet live në “SuperSport 2”.

Të dyja skuadrat kërkojnë që të gjejnë fitoren në këtë përballje, me ekipi e Piolit që numëron dy ndeshje pa triumf në kampionat, ndërsa ekipi i Cioffit nga ana tjetër dëshiron që të provojë për herë të parë për këtë sezon “shijen” e tri pikëve.

Milan-Udinese (0-1)

Java e 11-të, Serie A

62’-Gooool! Pereyra merr përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe kalon Udinesen në avantazh. 

60’-Ndërhyrje e gabuar e Adli ndaj Ebolese-s, Udinese fiton penallti.

Milan-Udinese, mbyllet pa gola pjesa e parë.

25’-Calabria tenton që të zhbllokojë Milan-Udinese, por ndalet nga Silvestri.

Nis Milan-Udinese, skuadrat në kërkim të golit.

Lexo edhe:

Formacionet zyrtare Milan-Udinese:

MILAN (4-4-2): Maignan; Calabria, Tomori, Thiaë, Florenzi; Musah, Krunic, Reijnders, Leao; Giroud, Jovic.

Stoli: Mirante, Nava, Adli, Loftus Cheek, Okafor, Romero, Pobega, Jimenez, Simic, Bartesaghi.

Trajneri: Pioli

 

UDINESE (3-5-1-1): Silvestri; Perez, Bijol, Kabasele; Festy, Samardzic, Walace, Payero, Zemura; Pereyra; Suçess.

Stoli: Okoye, Padelli, Masina, Lovric, Guessand, Zarraga, Quina, Kamara, Ferreira, Ake, Tikvic, Luça, Camara, Thauvin, Pafundi.

Trajneri: Cioffi.

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook