fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VIDEO/ 3 gola për 8 minuta, asist perfekt i Uzunit, “gjunjëzohet” Barcelona

Publikuar

                                                                          Barcelona – Granada 2-3

67′ – Ndeshje e çmendur në “Montjuic”, Miquel shënon të tretin për Granadan, 2-3.

 

64′- Kundërpërgjigjet shumë shpejt Barcelona me Lewandowskin, barazohet në 2-2 sfida.

59′ – Ndodh e papritura në “Montjuic”, në minutën e 59-të, Myrto Uzuni asiston ën mënyrë perfekte për Pellistrin, Granada në epërsi 1-2.

43′ – Pak para se të mbyllej pjesa e parë, Ricard Sanchez barazon shifrat, 1-1.

14′ – Granada nuk reziston gjatë përballë Barcelonës në transfertë. Pa u mbushur çerek ore lojë, Lamine Yamal shtyn topin drejt rrjetës në shtyllën e tyre, pas asistit të Cancelos, 1-0.

 

Myrto Uzuni titullar përballë Barcelonës në javën e 24-t të La Ligas. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare mbetet zgjedhje e parë për trajnerin uruguajan, Medina.

Nga ana tjetër, Xavi Hernandez, i kushtëzuar në zgjedhje për shkak të mungesave të shumta për arsye dëmtimesh, ka preferuar këtë formacion: në portë Ter Stegem; në mbrojtja Kounde, Cubarsi, Martinez dhe Cancelo; në mesfushë De Jong, Christensen dhe Gundogan; në sulm Yamal, Leëandoëski dhe Pedri.

 

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook