fbpx
Lidhu me Ne!

Kronikë e zezë

Vdes një person në Gjilan, pasi ishte therur me thikë

Për momentin nuk dihen motivet dhe rrethanat. Hetimet rreth këtij rasti të rëndë janë duke i udhëheq Hetimet Rajonale nga Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorin e Shtetit.

Publikuar

Një person i moshës madhore ka ndërruar jetë pasi u ther me thikë në Gjilan.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, i cili ka thënë se i dyshuari është arrestuar.

Ngjarja e rëndë ka ndodhu rreth orës 13:15.

“Njësitet relevante të policisë së Kosovës kanë dalë me urgjencë në vendin e ngjarjes. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe mjeku kujdestar ku vetëm ka mundur të konstatojë vdekjen e viktimës i moshës madhore”, ka thënë Hashani.

Për momentin nuk dihen motivet dhe rrethanat. Hetimet rreth këtij rasti të rëndë janë duke i udhëheq Hetimet Rajonale nga Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorin e Shtetit.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021