fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Vdes Murat Jashari

Publikuar

Murat Jashari, ka vdekur të mërkurën. Këtë e ka bërë të ditur avokatje e tij, Fehmie Gashi, përmes një postimi nē Facebook.

Departamenti Special i Gjykatës Themelore në Prishtinë e kishte shpallur fajtor Murat Jasharin për tentim vrasje të Azem Vllasit dhe për armëmbajtje pa leje.

Ndaj Jasharit gjykata kishte shqiptuar masën e trajtimit të detyrueshëm psikiastrik me ndalim në Institutin e Psikiastrisë Forenzike në Prishtinë.

“Me pikellim te thelle morra lajmin e trishte se klienti im MURAT JAShARI ka vdekur ne Psikiatrine Forenzike ne Prishtine. Ndaj dhembjen me familjen Jashari nga Kumanova dhe jam tejet e piklluar qe i ndjeri Murat per 4 vite qendroi ne paraburgim pa pasur mundesi te ishte me familjen e tij dhe ta shifte edhe nje here Orizaren e tij qe e donte aq shume”, ka shkruar Gashi.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021