fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

VDEO/ Atalanta nuk gabon përballë Udineses, skuadra e Gjimshitit “prek” zonën Champions

Publikuar

Atalanta nuk gaboi në shtëpi përballë Udineses duke triumfuar me shifrat 2-0. Bergamaskët i shënuan të dy golat në fraksionin e parë të lojës me anë të Miranchuk dhe Scamaccas. Në pjesën e dytë, vendasit e menaxhuan më së miri avantazhin duke mos e vendosur në asnjë moment në diskutim trepikëshin.

Lexo edhe:

Në këtë fitore të Atalantës, kontribut pati edhe Berat Gjimshiti me mbrojtësin e kombëtares që ishte titullar si zakonisht duke luajtur për të gjithë 90-minutëshin. Pas kësaj fitoreje, Atalanta ngjitet në kuotën e 36 pikëve në vend të katërt ndërsa Udinese mbetet në vendin e 16 me 18 pikë.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook