fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Varane në shitje

Publikuar

Raphael Varane është vënë në shitje nga klubi mbretëror spanjoll. Mbrojtësit 27-vjeçar i ka mbetur vetëm edhe 1 vit kontratë me Real Madrid, dhe kështu klubi mendon shitjen e tij para se ti përfundoj kontrata.

Gazeta spanjolle AS shkruan se Real Madrid janë të gatshëm të sakrifikojnë me shitjen e Raphael Varane që të ngrisin buxhetin e tyre për blerje tjera gjatë afatit kalimtar veror.

Real Madrid janë duke punuar po ashtu në dy fronte të ndryshme, duke siguara David Alaba, që ta marrin si lojtar të lirë, dhe që të zgjasin kontratën e Sergio Ramos me 10% ulje të pagës./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021