fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ushtria e Kosovës, nis procesin e zbarkimin në Kuvajt

Publikuar

Forca e Sigurisë së Kosovës, nga e marta do të nis zyrtarisht procesin e zbarkimit në misionin e parë paqësore jashtë vendit. Kjo ngjarje do të shënohet me një ceremoni të veçantë që do të mbahet në ambientet e ushtrisë së Kosovë.

Ceremonia mbahet më 9 mars 2021, duke filluar në ora 10:45, saktësisht në sallën e sporteve në kazermën “Adem Jashari“, në Prishtinë.

Fjalë rasti do të mbajë ushtruesja e detyrës së presidentes të vendit, Vjosa Osmani, kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ministri i Mbrojtjes në detyrë Anton Çuni dhe komandanti i FSK-së, Rrahman Rama.

 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021