fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

UEFA zgjedh të heshtë për padrejtësitë kundrejt Kosovës

Publikuar

Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA ka zgjedhur të heshtë, së paku deri tani, lidhur me kushtet e Spanjës për zhvillimin e ndeshjes me Kosovën.

Spanja nuk i kërkoi FIFA-s ndonjë përjashtim në lidhje me Kosovën, në shortin për kupën e botës “Katar 2022”, ashtu si Bosnjë-Hercegovina, Serbia dhe Rusia, prandaj Kosova dhe FFK pret një përgjigje nga UEFA, shkruan Insport

Ndryshe, Federata e Futbollit e Kosovës ia bëri me dije të martën se nuk do të pranojë të luajë kundër saj në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës këtë muaj, nëse flamuri dhe himni i Kosovës nuk respektohen. Insporti ka provuar të kontaktojë për këtë çështje  edhe me anëtarin e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së për Ballkanin Perëndimor, Armand Duka, por ai nuk është përgjigjur./tg/

Vazhdo më shumë