fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

UEFA e prerë, ndeshja Spanjë – Kosovë do të luhet në Spanjë

Publikuar

Muajin e ardhshëm, Kosova fillon kampanjën e kualifikimeve për kampionatin botëror ‘Katari 2022’.

Ekipi i drejtuar nga Bernard Challandës ndeshjen hapëse për kualifikimet për kampionatin botërore e zhvillon në Prishtinë më 28 mars kundër Suedisë.

Vetëm 3 ditë më vonë, me 31 mars do të ballafaqohet me Spanjën në Sevilje, transmeton RTK.

UEFA, në faqen e saj zyrtare ka publikuar lokacionin, stadiumin dhe orarin e zhvillimit te ndeshjes.

 

Vazhdo më shumë