fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

U rikthye në vendlindje pas 17 vitesh, prezantim spektakolar për “Rey Arturo”

Publikuar

Arturo Vidal u rikthye në Kili pas plot 17 vitesh karrierë të ndarë mes Europës dhe Brazilit. Vendasit e pritën “djalin” e tyre me shumë entuziazëm teksa mesfushori do të veshë sërish fanellën e Colo-Colo klub me të cilin nisi karrierën në vitin 2005 (qëndroi deri në 2007).

Lexo edhe:

36-vjeçari u prezantua në stadiumin “Monumental” para 35.000 personave ndërsa klubi kishte menduar ëdo detaj. Vidal mbërriti në stadium me helikopter ndërsa më pas mbërriti një veshje speciale, pelerina, shpata dhe kali për ta nderuar mesfushorin e për ta shndërruar në personazhin “Rey Arturo” ashtu edhe është njohur përgjatë karrierës së tij.

Një prezantim fantastik me Vidal që theksoi se ndjehej i emocionuar duke qenë se diçka e tillë nuk është parë në botën e futbollit.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook