fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Triumf me “poker”, Struga “shkatërron” Vardarin dhe shkon -1 nga kreu

Publikuar

Struga fiton 4-0 përballë Vardarit dhe tashmë ndodhet vetëm një pikë larg kreut në Maqedoninë e Veriut. Që ndahet mes Shkupit dhe Shkëndijës.

Kampionët në fuqi “shpërthyen” në pjesën e dytë me katër gola të realizuar, duke reaguar në mënyrën më të mirë pas humbjes 2-1 me Gostivarin.

Lexo edhe: 

Besart Ibraimi zhbllokoi takimin, teksa më pas erdhën edhe golat e Mentor Mazrekajt, Hadis Tairit dhe për ekipin e Shpëtim Duros.

Kampionati i Maqedonisë së Veriut vijon të dominohet nga skuadrat shqiptare, me tri prej tyre që po garojnë me njëra-tjetrën për fitimin e titullit.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook