fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Topi i Artë 2023/ Çmimi “Yashin” për portierin më të mirë, e fiton Kampioni i Botës

Publikuar

Emiliano Martinez, portieri kampion Bote me Argjentinën triumfoi në çmimin “Yashin”, si portieri më i mire i vitit.
Numri një i Aston Villa-s u shpreh shumë i lumtur pas çmimit dhe falenderoj të gjithë bashkëlojtarët e tij.

Lexo edhe:

“Një surprizë e madhe, këto janë ëndrrat që i kam ndjekur që në fëmijëri, sot bëhet realitet. Pa shokët e mi të skuadrës, te Aston Villa dhe te Argjentina asgjë nga këto nuk do të ishte e mundur”.

The post Topi i Artë 2023/ Çmimi “Yashin” për portierin më të mirë, e fiton Kampioni i Botës appeared first on SuperSport.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook