fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Tollovi në takimin e Kurtit në Mitrovicë

Publikuar

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, të shtunën në Mitrovicë është përballur më një moment jo fort të favorshëm për të. Ai në një takim me qytetarë është përballur me reagimin e një qytetari të pakënaqur, çka ka nxitur reagimin e përkrahësve të Kurtit .

Sic raporton Jepi zë, sigurimi dhe aktivistë të tjera kanë intervenuar, duke e nxjerrë jashtë qytetarin që po e shante Kurtin.

Ndryshe, Kurti dhe Osmani në një rast tjetër janë penguar që të kalojnë urën e lumit Iber, nga një grup i komunitetit serb.

Videon mund ta shihni këtu: https://streamable.com/km7oga

 

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *