fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

“Tirana duhej të fitonte më shumë nga Seferi”, Gent Muça: Ndër të vetmit që i bën të dyja fazat

Publikuar

Ish-lojtari dhe kapiteni i Tiranës, Gentian Muça i ftuar në emisionin “Elite Show” në SuperSport, foli për transferimet e bujshme të bardhebluve ndër vite. Muça theksoi se Muçi i ka kaluar pritshmëritë ndërsa shtoi se Tirana mund dhe duhej të fitonte më shumë nga Taulant Seferi.

Tabela e transferimeve rekord të Tiranës:

Tre lojtarë që mund të vlenin më shumë se këto shifra? “Muçi i ka tejkaluar pritshmëritë, është surprizë pozitive. Seferi pastaj, ka qenë ndër më të mirët dhe jo vetëm për golat, por edhe në shërbim të ekipit. Impenjohet në fazën mbrojtëse dhe ai i bën mirë të dyja fazat, ndoshta ai mund të vlente më shumë”, u shpreh Muça.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook