fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Thomas Tuchel i Chelsea, kërkon blerjen e yllit të Bayern Munchen

Publikuar

Chelsea janë të interesuar të nënshkruajnë me yllin gjerman të Bayern Munchen, Niklas Sule.

Forma në të cilën po kalon skuadra blu nga Londra është impresionuese, e sidomos ana e tyre defanzive, që pas marrjes së “timonit” të klubit nga Thomas Tuchel. Mirëpo gjermani është i interesuar ta sjellë në Londër mbrojtësin shtatëlartë Niklas Sule.

Bayern Munchen janë pranë humbjes së dy super lojtarëve: David Alaba dhe Jerome Boateng, mirëpo situata me Niklas Sule i lë skeptik klubin gjerman pasi ende nuk dihet përfundimisht e ardhmja e tij, shkruan The Athletic.

Bordi i Chelsea-të i kanë dhënë përkrahjen e plotë menaxherit gjerman Tuchel, i cili duket se do të jetë një nga pretendentët kryesor për titull sezonin e ardhshëm./tipografi/

Vazhdo më shumë