fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Termeti në Kosovë, epiqendra ishte në Malishevë, thotë Instituti Sizmologjik

Publikuar

Instituti Sizmologjik i Kosovës ka njoftuar se Kosova të shtunën pasdite është goditur nga një tërmet i lehtë me magnitude 2.7 sipas shkallës Rihter.

“Epiqendra e tërmetit ishte në Malishevë-Uglar, 8 kilometra në jug-lindje të Gjilanit, ka njoftuar Instituti

Bazuar në Rrjetin Sizmik, Shërbimi Gjeologjik i Kosovës dhe Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, si dhe në analizën numerike të Rrjetit Sizmologjik të Kosovës, me datë 20/02//2021 n’ora 16:46, sipas kohës lokale, Kosova është goditur nga nje tërmet me magnitude 2.7 sipas shkallës Rihter, përkatësisht me intensitet III-IV ballë të Merkalit.

Thellësia hipoqendrore ishte 10 km. Epiqendra e tërmetit ishte në Malishevë-Uglar 8 km jug-lindje të Gjilanit.  Tërmeti në fjalë është ndier dukshëm në regjionin e Gjilanit.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021