fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Të pasurit po e vjedhin atë që njerëzit e krijuan

Publikuar

Ish mesfushorët e Manchester United dhe Arsenal, kanë reaguar ashpër ndaj krijimit të Superligës Evropiane, i cili shihet si kompeticion vetëm për klube elite.

Sporti më i bukur i planet po goditet rënd nga “të pasurit” kështu është shprehur Ander Herrerra duke i akuzuar krerët e Superligës Evropiane, ata që edhe klubi i tij momental po i refuzon, tranmeton goal.

I njejtë në reagim ishte edhe Mesut Ozil, i cili kritikoj krijimin e kësaj lige, duke thënë që ëndrra e fëmijeve është Liga e Kampionëve dhe Kupa e Botës, e jo Superliga Evropiane. Duke shtuar se është vërtetë e vështirë të kuptohet nga tifozët e futbollit gjithëandej./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021