fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Të gjithë në njërën anë, sa Vjosa vetëm në anën tjetër

Publikuar

Egnesa Vitia, menaxhere e zyrës tek u.d. e presidentes se Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar Vjosa Osmani, e vetme ka marrë vota sa të gjithë kandidatët e partive tjera së bashku.

Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se deri më tani: Vjosa Osmani – mbi 250.000 vota;  Enver Hoxhaj – gjithsej 73, 615 vota;  Avdullah Hoti -gjithsej 50,204 vota; Ramush Haradinaj – gjithsej 30,189 vota. Fatmir Limaj – gjithsej 13,121 vota.

“Të gjithë bashkë nuk arrijnë numrin e votave të Vjosës”, ka shkruar ajo.

Vjosa Osmani i ka nda rrugët me LDK, në momentin kur kjo parti e liroj atë nga detyra e nënkryetares së partisë dhe nga funksionet e tjera në parti.  Osmani, në zgjedhjet e 14 shkurti ka garuar në një listë të përbashkët me LVV-në e Albin Kurtit. /tg/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021