fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Talenti i Zurich nuk i mbyll dyert për Kosovën

Publikuar

Bledian Krasniqi ka shumë të arritura si 17-vjeçar. Ka luajtur për Përfaqësuesen U17 të Zvicrës në Evropian, e ka nënshkruar kontratën e parë profesionale dhe ka luajtur në Ligën e Evropës. Të gjitha këto suksese Krasniqi i arriti sa ishte pjesë e Zuerichut, skuadër të cilës iu kthye nga huazimi dyvjeçar te Wili, shkruan KOHA.

Falë paraqitjeve të mira te Wili, Krasniqi, tani 19-vjeçar, ditë më parë nënshkroi kontratë të re me skuadrën e Zueriuchut. Ai e vazhdoi kontratën deri në verën e vitit 2024 dhe thotë se është i gatshëm për hapin tjetër në karrierë. Krasniqi në 70 ndeshje të luajtura për Wilin ka shënuar gjashtë gola dhe ka asistuar katër herë./tipografi/

Vazhdo më shumë