fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Superliga Evropiane – rritet presioni!

Publikuar

AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid dhe Tottenham Hotspur janë ekipet themeluese të Superligës Evropiane.

Në krijimin e kësaj lige është potencuar se do të bashkëngjiten edhe tri skuadra tjera të cilat nuk e kanë konfirmuar ende. Besohet se këto skuadra do të janë: Borussia Dortmund, Bayern Munchen dhe PSG. Mbetet të shihet edhe zyrtarizimet tjera në vazhdim.

Ky kompeticion do të organizohet në dy grupe të ndara me nga 10 ekipe në secilin grup, ku do të luhen ndeshje vendas dhe mysafir, e pastaj nga të dyja grupet 8 skuadra do të ndeshen në fazën finale të formatit “knock-out”.

Skuadrat të cilat do të jenë në këtë ligë, do të mbesin në ligat e tyre respektive ndërsa ndeshjet në Superligën Evropiane, do të organizohen gjatë mesjavës./tipografi/

Vazhdo më shumë