fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Sot fillon EURO 2020

Publikuar

Për shkak të pandemisë EURO 2020, e paraparë të mbahet vitin e kaluar është shtyer për tu mbajtur në këtë vit, dhe sot nga ora 21:00, do të filloj ndeshja e parë e këtij kampionati.

Kombëtarja turke sot do të ndeshet me kombëtarën italiane, e cila edhe do të jetë ndeshja hapëse e këtij kampionati.

Së pari, do të zhvillohet faza grupore e pastaj eleminimi direkt, ku edhe në fund pritet finalja e madhe./tipografi/

Vazhdo më shumë