fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Sot, çadrat dhe vishuni trash

Publikuar

Meteorologët parashohin pwr sot mot tw ftohtë, kryesisht me vranësira dhe erë.  Herët në mëngjes vazhdojnë reshjet e borës dhe të shiut në vise më të ulëta.  Ditën mundësi për rrebeshe shiu dhe bore.

Në vise kodinoro-malore priten vetëm reshje bore.  Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 10C, e në vise malore -5C deri 0C.

Erë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga veriperëndimi 4-15m/s, me hove deri në 18m/s (65km/h).  Indeksi UV: 2.  Windchilli orëve të mëngjesit deri në -5C.  Indeksi i cilësisë së ajrit në vlera të pranueshme dhe të mira./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021