fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

S’ka kuorum, dështon rrethi i parë i votimit

Në raundin e parë kanë votuar 74 deputet, çka ka bërë që kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca ta ripërtëritë rrethin e parë të votimit.

Publikuar

Kuvendi i Kosovës nuk ka kuorum për të zgjedhur presidentin e vendit. Në raundin e parë kanë votuar 74 deputet, çka ka bërë që kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca ta ripërtëritë rrethin e parë të votimit.

Sipas rregullores se Kuvendit, duhet të marrin pjesë në votim 81 deputet për tu plotësuar kushti i kuorumit, e që pastaj të vazhdohet me numërimin e votave.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021