fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Sistemi arsimor në pushim të “dhunshëm”

Publikuar

“Kemi ardhur në disa konkluzione që nesër do të vlerësohen dhe do të merret vendimi përfundimtar që të kemi shkuarje të parakohshme në pushim në të gjitha nivelet arsimore. Interesimi ynë është që të shkojmë pesë ditë përpara”.

Kështu ka deklaruar ministri në detyrë i shëndetësisë, Armend Zemaj pas takimit që kanë pasur më  për  përfaqësuesit e Ministrisë së Arsimit, Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik dhe ata të Sindikatës së Arsimit, ku kanë diskutuar për çështjen e numrit të rasteve me koronavirus nëpër institucionet arsimore.

“Gjatë kësaj jave të bëhet vlerësimi nga Ministria e Arsimit dhe të koordinohemi dhe të shohim në javën tjetër a mund të vazhdojmë ë me mësimin online apo të ketë ndërprerje dy javore që të ulet numri i rasteve pozitive”. Zemaj është shprehur se situata me COVID-19 në vend është nën kontroll./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021