fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Si e nisi ditën kryetari i ri i LDK-së?

Publikuar

Në ditën e parë të punës si kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, do të bëjë sot homazhe te varri i presidentit Ibrahim Rugova.

Abdixhiku është emëruar dje kryetar i LDK-së pas garës kundër dy kandidatëve të tjerë, Lutfi Hazirit dhe Besian Mustafës, shkruan KKosova.

“Me datë 15 mars 2021, në orën 11:00, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë bën homazhe te varri i Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova”, thuhet në komunikatën e LDK-së.

Vazhdo më shumë